LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ!!!!

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklanan ve KESİN olmayan hibe dağıtım sonuçlarına göre overall puan sıralaması itibari ile ilk 234 sırada olan öğrencimizin hibe ALABİLECEĞİ ÖNGÖRÜLMEKTEDİR. Kalan öğrencilerimiz hibe sıralaması olarak "Yedek" statüsünde olacak ve herhangi öğrenci programdan çekildiğinde, yedek liste güncellenecektir. Hibe sırası size geldiği takdirde UIO danışmanınız tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu durum ile ilgili ayrıca bir şey yapmanıza gerekli bulunmamaktadır. Kesin olmayan hibe dağıtım sonuçları ve güncel sıralamaların olduğu listeye aşağıdan ulaşılabilir:

PRELIMINARYGRANTRESULTS

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre hibe sonuçları KESİN DEĞİLDİR. Üniversitemiz için öngörülen hibe miktarına dayalı bir açıklama yapılmıştır. Bu nedenle öngörülen bütçe&sayı& ve süreçlerde değişiklik meydana gelebilecektir. 

Ayrıca daha önce belirtildiği üzere henüz 2021-2027 yeni Erasmus+ Programına katılım için Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Komisyonu arasındaki imza süreçleri tamamlanmadığından, 2021 projesinden seçilmiş olan 2021-2022 Sonbahar dönemi öğrencilerinin hibe ödemelerinde gecikmeler olması beklenmektedir. 

"2021-2027 yeni Erasmus+ Programına katılım için Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Komisyonu arasındaki uluslararası anlaşmaların imza süreci devam etmektedir. Bu itibarla aşağıda ilan edilen hibe tutarları geçici nitelikte olup, resmi katılım sürecinin tamamlanmasını müteakip değişiklik gösterebilir.  Yeni Erasmus+ Programına (2021-2027) katılım sürecine ilişkin resmi prosedürlerde yaşanabilecek gecikmelerden veya hibe tutarlarında daha sonra meydana gelebilecek değişikliklerden Avrupa Komisyonu ve Başkanlığımız sorumlu tutulamaz ( TÜRKİYE ULUSAL AJANSI: https://www.ua.gov.tr/haberler/2021_ka131_sartli_on_dagitim/

 


PLEASE READ THE EXPLANATIONS BELOW CAREFULLY!!

Dear Students, 

The Turkish National Agency  has just announced the expected grant allocation decision to the universities. According to the results, 234 students will be able to granted according to the overall grades.  Whenever a student withdraw from the program, the waiting list will be updated. You will be informed if you get the grant later on by your ICO advisor. You do not need to do anything for this.  

You can see the list of granted and waiting list students in the below list: 

PRELIMINARYGRANTRESULTS

According to the statement made by the Turkish National Agency, the grant results are not final. A statement was made based on the grant amount foreseen for our university. Hence, there may be changes in the budget& number of granted students and the overall procedures based on the developments.

In addition, as previously stated, since the signature processes related to the program have not been completed yet, it is expected that there will be delays in the grant payments of the 2021-2022 Fall semester students selected from the 2021 project.

"The signing process of international agreements between the Republic of Turkey and the European Commission for participation in the new Erasmus+ Program 2021-2027 continues. As such, the grant amounts announced below are of a temporary nature and may change after the completion of the official participation process. Participation in the new Erasmus+ Program (2021-2027) The European Commission and our Presidency cannot be held responsible for the delays that may occur in the official procedures related to the process or the changes that may occur in the grant amounts (TURKEY NATIONAL AGENCY: https://www.ua.gov.tr/haberler/2021_ka131_sartli_on_dagitim/)