* An English version of the announcement follows below.

 

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ!!!!

 

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklanan kesin hibe dağıtım sonuçlarına göre 2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ KA131 Öğrenim programı kapsamında Üniversitemize tahsis edilecek program bütçesi çerçevesinde ve öğrencilerimizin başvuru puan sıralaması itibarıyla ilk 145 kişi içerisinde yer alan öğrencilerimiz hibelendirilecektir. 

Bir üniversiteye yerleştirilmiş ancak en üst ilk 145 kişi arasında yer bulamayan öğrencilerimiz hibe sıralaması olarak "Yedek" statüsünde olacak ve ilk 145 kişiden herhangi bir öğrenci programdan çekildiğinde, yedek liste güncellenecektir. Hibe sırası size geldiği takdirde Uluslararası İş Birlikleri Ofisi (UIO) danışmanınız tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu durum ile ilgili ayrıca bir işlem yapmanız gerekmemektedir. 

Kesin hibe dağıtım sonuçları ve güncel sıralamaların olduğu listeye aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

Link 1: KESİN HİBE DAĞITIM SONUÇLARI

  

2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ Hareketlilik Öğrencileri için Hibe Miktarı (Aylık)

 

2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ Hareketlilik Öğrencileri için Seyahat Desteği

 

Daha önce duyurulduğu üzere, Erasmus programından geri çekilme son tarihi 31 Temmuz 2024 Çarşamba günüdür. Erasmus hareketliliklerinden çekilmek isteyen öğrenciler, gelecekteki Erasmus başvurularında puan kesintisi olmaması için belirtilen son tarihe kadar UİO danışmanlarına programdan çekilme taleplerini belirten bir e-posta göndermelidir.

.....................................

PLEASE READ THE EXPLANATIONS BELOW CAREFULLY!!

Dear Students, 

The Turkish National Agency has announced the finalized grant allocation decision to the universities. According to the grant amount that will be allocated to METU, the first 145 students according to the overall grades will have the “granted” status. Whenever a student withdraws from the program, the waiting list will be updated. You will be informed if you get the grant later on by your ICO advisor.

You can see the list of finalized grant results in the below link: 

Link 1 FINALIZED GRANT RESULTS

 

2024-2025 Academic Year Erasmus+ Grant Amount for Mobility Students

 

 2024-2025 Academic Year Erasmus+ Travel Support for Mobility Students

As previously announced, the withdrawal deadline for 2024 Project Budget Erasmus+ KA131 (European Mobility Program) Student Mobility for Studies in the 2024-2025 Academic Year is 31 July, 2024 Wednesday. Students who wish to withdraw from their Erasmus mobilities can send an e-mail stating their request to their ICO advisors until the deadline in order not to receive a point reduction in their future Erasmus applications.