Bilimde Kadın Bursları (Women in STEM Scholarships)

British Council'ın Bilimde Kadın Bursları 2024-25 dönemi burs başvurları devam ediyor. Bilim, teknoloji, mühendislik veya matematiğe karşı tutkusu olan ve ilgili bir konuda lisans derecesine sahip kadın öğrencileri bu bursla Birleşik Krallık’ın önde gelen bir üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alma şansı bekliyor. Burs, tüm öğrenim ücretlerini, seyahat masraflarını, IELTS sınav ücretlerini ve yaşam masrafları için desteği kapsar.

 

Türkiye’den öğrencilerin başvurabileceği burslar

University of Bradford

Cranfield University

University of Glasgow

University of St Andrews

 

Daha fazla bilgi: https://bit.ly/4bfn7zE

 

Bursla ilgili detaylı bilgiler vermek üzere bir webinar düzenliyoruz.

 

Bilimde Kadın Bursları webinarı:  22 Mart Cuma, 14.00 Türkiye saati ile

Webinar kayıt: https://forms.office.com/e/dL38WxdUwv  

 

---

GREAT Bursları 2024-2025

GREAT Bursları için başvurular devam ediyor. Her bir burs, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere 10 bin Sterlin değerindedir. Her bir üniversitenin son başvuru tarihi, Nisan ile Mayıs arasında olmak üzere farklıdır.

Burslar British Council, Birleşik Krallık Hükümeti’nin GREAT Kampanyası ve katılımcı Birleşik Krallık yüksek öğretim kurumları tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. 2024-25 akademik yılı için seçili 14 üniversite tarafından Türkiye vatandaşı öğrencilerine sunulan 14 lisansüstü bursu bulunmaktadır. Ekteki broşürden veya web sitemizden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca burs veren üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilen yayına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=XmjQI4bhD7c